Meta del nga Prokuroria: Rasti i Dvoranit, tmerrësisht flagrant

Presidenti Meta, në një deklaratë për mediet, pasi doli nga Prokuroria, ku u mor në pyetje në lidhje me kallëzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve të Drejtësi, Ardian Dvoranit, tha se ka dhënë sqarime të mëtejshme, në lidhje me këtë çështje.

“Me pak fjalë iu përgjigja ftesës së Prokurorisë, pas kallëzimit penal për Ardian Drovranin, për dy veprat e qarta penale. Kemi dhënë sqarime të mëtejshme, në lidhje me këtë çështje. Rasti është tmerrësisht flagrant. Prokuroria shpresoj të mos jetë nën presionet politike. Kjo çështje është një provë e madhe për të ardhmen e reformës në drejtësi”, u shpreh Meta, për mediet./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Kursi i këmbimit valutor, 25 janar 2020

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.