Tërmeti/ Meta dekreton ligjin për dhurimin e banesave

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar aktin normativ për dhurimin e apartamenteve për familjet e viktimave.

D E K R E T PËR SHPALLJE LIGJI

Në mbështetje të nenit 84, pika 1 dhe nenit 93 të Kushtetutës,

D e k r e t o j

Shpalljen e ligjit nr. 80/2019 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 6, datë 30.11.2019, të Këshillit të Ministrave, “Për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave, si pasojë e tërmetit të datës 26.11.2019”.

LEXO DHE :  Në Shqipëri “Komandant” Haradinaj, është thjeshtë një ushtar i Metës dhe Berishës

Nr. Dekretit 11382

Tiranë, më 11.12.2019./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.