Meghan Markle flet për komentet raciste dhe fyese që merr

Që kur hyri në familjen mbretërore britanike, Meghan Markle fitoi më shumë vëmendje, dhe gazetat, e portalet nuk ka ditë që mos shkruajnë për të. Jo vetëm kaq, por edhe komentet ofenduese dhe raciste janë rritur shumë, sidomos në rrjete sociale.

Është quajtur e keqe nga Donald Trump, ambicioze, gjithashtu është sharë për mënyrën sesi e mbajti Archien në daljen më të fundit me të.

Fatkeqësisht, megjithëse Meghan thotë se përpiqet ta shmangë negativitetin duke u fokusuar në leximin për ekonominë, ajo patjetër ka dëgjuar shumë nga gjërat që njerëzit thonë për të. Dhe ndërsa ishte në premierën e Lion King në Londër, Meghan foli me Pharrell Williams për këtë çështje, shkruan dritare.net.

LEXO DHE :  U ndanë sepse e dhunonte, burri i kërkon falje gruas në emision

Kur Pharrell përshëndeti Meghan dhe Harry-n në tapetin e kuq, ai i tha:

“Kaq shumë lumturi për bashkimin tuaj. Dashuria është e mahnitshme. Është e mrekullueshme. Mos hiqni dorë prej saj pavarësisht klimës së sotme…”

Audioja nga video e takimit ishte pak e vështirë për t’u dëgjuar, por u dallua se çfarë ata të dy po thoshin. Kur Pharrell mbaroi fjalën, Meghan u përgjigj: “Faleminderit, por ata nuk ta bëjnë të lehtë.”/K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.