Luigi Soreca: Gjykata e Lartë të jetë funksionale, sa më shpejt

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka takuar sot, kryetarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan  se u takua më Dvoranin për t’u përditësuar me etapat përfundimtare të punës së Këshillit për zgjedhjen e kandidatëve. Soreca shprehet se, është thelbësore që Gjykata e Lartë të jetë funksionale sa më shpejt.

LEXO DHE :  Mbretëresha ndihet e turpëruar nga Meghan dhe Harry. Ja pse!

“Sot takova kryetarin e Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani për t’u azhurnuar në etapat përfundimtare të punës së Këshillit për përzgjedhjen e kandidatëve për inspektor të Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë. Është thelbësore që Gjykata të jetë funksionale në kohën më të shkurtër të mundshme.”,– shkruan Soreca./K.C/dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.