Lëvizja për Universitetin paralajmëron rikthimin e protestave të studentëve!

Më 4 dhjetor bëhet një vit që kur nisi protesta e parë e studentëve për t’u pasur më vonë me shumë të tjera, me kauzën e përmirësimit të cilësisë arsimore dhe përmirësimin e kushteve të fakulteteve dhe konvikteve.

Mesa duket protestat studentore do të kthehen sërish, pasi Lëvizja për Universitetin pretendon se kushtet e studentëve nuk janë plotësuar.

Ndryshe nga vjet ku nuk pati një organizim, këtë herë janë formuluar kërkesat dhe qëllimet e protestave.

Njoftimi i Lëvizjes për Universitetin

ME MIJËRA NË PROTESTË!

Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish me mijëra në protestë:

LEXO DHE :  Video/ Momenti kur vajza mëson për vrasjen e nënës në Durrës: Dua mamin tim!

KUNDËR

 • Ligjit të arsimit të lartë
 • Financimit të universiteteve private me paratë tona
 • Abuzimit me të drejtat e studentëve

PËR

 • Arsim cilësor
 • Dyfishimin e buxhetit të arsimit të lartë
 • Përgjysmimin e të gjitha tarifave
 • Votë të barabartë studentë-pedagogë
 • Kushte dinjitoze studimi dhe jetese
 • Perspektivë punësimi profesional

NE DO TË FITOJMË!

BASHKË ME STUDENTËT, E GJITHË SHOQËRIA!/E.B-dritare.net

ME MIJËRA NË PROTESTË!Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish…

Gepostet von Për Universitetin am Donnerstag, 14. November 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

 1. Keta qe mblidhen jane te politizuar dhe ngelsa, ska cfar te bej me teper qeveria sepse ky eshte niveli.
  Shtresa me e persekutuar jane pensionistet.
  Keta mender studente qe rrine gjith diten te blloku me celulare nga me te shtrenjtit dhe me makina kerkojne qiqra ne hell.
  Shkeputja nga leksionet eshte shkaterim dhe kjo i intereson vetem zhulsave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.