KPA diskuton shkarkimin/ Zaganjori: Çova prova për pasurinë

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zagonjori, është paraqitur ditën e sotme para Kolegjit të Posaçëm të Ankimimit, pasi Komisioneri Publik ka dalë kundër KPK, dhe ka kërkuar shkarkimi ne tij.

Komisioneri publik, ka thënë se Zaganjori ka problem me pasurinë, ndërsa ky i fundit pas përfundimittë seancës ka deklaruar: “Unë respektoj ligjin, sepse kështu është formimi im, të gjithë jemi në pritje. Jam në proces, përpiqem të bëj më të mirën. Por kini parasysh se hetimet janë të imtësishme, bëhen fjalë edhe për një dokument të thjeshtë që të merr disa muaj kohë për ta siguruar. Nuk është e lehtë që të gjendet dokumentacioni, për një banesë para 30 vitesh. Gjeta kontratën e sipërmarrjes. Dorëzova fotografi, ku për fat kanë dhe datë. Tregon kohën e saktë të kohës së ndërtimit. Unë mendoj që janë prova, tani do e vërtetojnë ato”, tha Zaganjori./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  21 Janari/ Agron Malaj: Refuzova t’i bindem urdhrave politikë, s’do resht së kërkuari që përgjegjësit të dalin para drejtësisë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.