Komisioneri Publik nuk ankimon vendimin për prokurorin Olsian Çela

Komisioneri Publik ka vendosur të mos ankimojë vendimin për prokurorin Olsian Çela. Prokurori Çela është një nga kandidatët më të fortë përballë Arta Markut.

Një ditë më parë, Çela u përplas me në Këshillin e Lartë të Prokurorisë me Komisionerin Publik, pasi ky i fundit nuk kishte vendosur për ankimimin ose jo të vendimit për prokurorin Çela. Për këtë arsye, KLP vendosi të shtyjë mbledhjen e djeshme për ditën e mërkurë, ku pritej të publikohej lista e kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjithshëm./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Finlanda përsëri kryelajm, ministritë më të rëndësishme drejtohen nga gra nën 34-vjeç

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.