Komisioneri Hahn, shprehet i shqetësuar për tërmetet: BE ofron ndihmë

Për tërmetet që kanë tronditur dje dhe sot vendin tonë ka reaguar edhe komisioneri, Johannes Hahn.

Hahn shprehet i shqetësuar për tërmetet në Shqipëri.

Ai thotë se Bashkimi Evropian i ofroi menjëherë ndihmë vendit tonë.

LEXO DHE :  Basha: Koha që një qeveri e re të ndjekë procesin e integrimit europian

“I trishtuar dhe i shqetësuar kur mësova në lidhje me serinë e tërmeteve shkatërrimtare në Shqipëria, të cilët shkaktuan lëndimin e qindrave njerëzve dhe dëme serioze në infrastrukturë. Bashkimi Evropian ofron ndihmë menjëherë”, shkruan Hahn në  Twitter./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.