Na ndiqni edhe në

Arkiv

Komentuesit në dy grupe/ Statusi i Aulona Mustës për tërmetin shkakton debat

Komentuesit në dy grupe/ Statusi i Aulona Mustës për

Gjatë tërmetit gazetarja Aulona Musta, ishte në Pragë për pushime. Si çdokush tjetër që nuk e dinte se e marta do të ishte një ditë e zezë, vijoi planet për të shijuar këtë destinacion, që në muajin që lamë pas ishte i preferuari i vipave.

Sot në instagramin e saj, Aulona ka bërë një status të gjatë, për ngjarjen e rëndë që ndodhi me 26 nëntor. Me pak fjalë, për ta bërë sa më të qartë, Aulona shprehet se në krahasim me Pragën Tirana është një shëmtirë, një paçavure me ndërtesa.  Me tej ajo shton se tërmeti, ishte një tragjedi përveçse natyrore, edhe e shkaktuar nga vetë njeriu.

Po kështu ajo e thellon debatin, duke shtuar se në një vit, viktimat në vend kapin shifra marramendëse, duke shtuar viktimat nga aksidentet, mjekët e paaftë, ushqimet e pakontrolluara.

Këtu nis debati. Komenti i parë që kundërshton Aulonën.

Përgjigja e Aulonës.

Po kështu kishte edhe shumë nga ata që mendonin ashtu sikurse Aulona.

Ne nuk dimë të themi se në cilën anë pozicionohemi, ama duhet pranuar se në këtë moment, kemi nevojë për mesazhe pozitive dhe shpresëdhënëse, se të keqen e kemi para syve gjatë gjithë kohës./L.F-dritare.net