Komentuesit në dy grupe/ Statusi i Aulona Mustës për tërmetin shkakton debat

Gjatë tërmetit gazetarja Aulona Musta, ishte në Pragë për pushime. Si çdokush tjetër që nuk e dinte se e marta do të ishte një ditë e zezë, vijoi planet për të shijuar këtë destinacion, që në muajin që lamë pas ishte i preferuari i vipave.

Sot në instagramin e saj, Aulona ka bërë një status të gjatë, për ngjarjen e rëndë që ndodhi me 26 nëntor. Me pak fjalë, për ta bërë sa më të qartë, Aulona shprehet se në krahasim me Pragën Tirana është një shëmtirë, një paçavure me ndërtesa.  Me tej ajo shton se tërmeti, ishte një tragjedi përveçse natyrore, edhe e shkaktuar nga vetë njeriu.

LEXO DHE :  8 kamionë me ndihma nga Ambasada e Katarit, Veliaj: Faza e emergjencës në Tiranë është mbyllur

Po kështu ajo e thellon debatin, duke shtuar se në një vit, viktimat në vend kapin shifra marramendëse, duke shtuar viktimat nga aksidentet, mjekët e paaftë, ushqimet e pakontrolluara.

Këtu nis debati. Komenti i parë që kundërshton Aulonën.

Përgjigja e Aulonës.

Po kështu kishte edhe shumë nga ata që mendonin ashtu sikurse Aulona.

Ne nuk dimë të themi se në cilën anë pozicionohemi, ama duhet pranuar se në këtë moment, kemi nevojë për mesazhe pozitive dhe shpresëdhënëse, se të keqen e kemi para syve gjatë gjithë kohës./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.