Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Justin Theroux thyen heshtjen, flet pas ndarjes nga Jennifer Aniston

Justin Theroux thyen heshtjen, flet pas ndarjes nga Jennifer Aniston

Justin Theroux ka thyer heshtjen dhe ka folur për ndarjen e bujshme nga aktorja, Jennifer Aniston, në fillim të këtij viti.

Moving on: Justin Theroux has broken his silence on his widely-discussed split from Jennifer Aniston earlier this year (pictured in 2016)

Justin dhe Jennifer qëndruan bashkë për 5 vjet dhe në shkurt, dhanë lajmin e keq të ndarjes së tyre.

That was then: The couple, who were together for five years, announced their split in February, with their confirmation statement insisting the decision was 'mutual and lovingly made' however Justin has remained silent on the issue so far (pictured in 2015)

Ndërkohë, aktorja prej muajsh ka nisur një lidhje të re me aktorin, Brad Pitt.

Rezultate imazhesh për jennifer aniston and brad pitt

Justin, u shpreh se, vendimi për ndarje ishte i  ndërsjellë, informon dritare.net

That was then: Speaking to The New York Times , he has now candidly broken ground on the split, which he insists was totally friendly - while he discussed the 'gentle yet heartbreaking nature of the demise of their two-year long marriage (pictured in April last year)

Duke folur për The New York Times, ai tha se, ka nisur një faqe të re në jetën e tij dhe insiston se vendimi ishte krejtësisht miqësor./K.C/dritare.net

Open and honest: Echoing the sentiment, Justin admitted in his new interview that he did not feel that he 'owed' the public an explanation for why they had parted ways

Open and honest: Echoing the sentiment, Justin admitted in his new interview that he did not feel that he 'owed' the public an explanation for why they had parted ways