Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja sa gjuhë të huaja flet Adelina Tahiri!

Ja sa gjuhë të huaja flet Adelina Tahiri!

Këngëtarja e njohur Aelina Tahiri, një A&Q në Instagram, u është përgjigjur pyetjeve të ndryshme që fansat kishin për të.

Tashmë që ajo është e martuar me avokatin maqedonas Serjoza Markov, fansat janë kureshtarë të dinë nëse i flet djalit të saj shqip, apo vetëm maqedonisht.

Adelina është përgjigjur se me Jonin flet vetëm shqip, dhe gjatë gjithë kohës, komunikimi i saj është 80% shqip.

Por jo vetëm kaq, komentuesit e kanë pyetur dhe sa gjuhë flet.

Adelina është përgjigjur, duke renditur gjuhët që flet.

"Uhh...shqip, maqedonisht, bullgarisht, serbisht, turqisht, greqisht dhe anglisht", ka thënë ajo.

Pra, Adelina flet 7 gjuhë të ndryshme./E.B-dritare.net