Ja pse nuk duhet të hani portokalle dhe mandarina, para gjumit!

Portokallet e mandarinat janë shumë të shëndetshme dhe me vlera ushqyese, por rekomandohet që para gjumit asnjëherë të mos i konsumojmë.

Nëse ju i hani para se të flini, gjumi mund të ç’ekuilibrohet dhe t’ju lërë një natë me sytë në tavan, duke duruar dhimbjet e stomakut.

LEXO DHE :  Çfarë e shkaktoi mbytjen e kësaj luftëanijeje madhështore?

Ajo që sugjerohet në vend të tyre janë fruta të tilla si; fiq, rrush, mollë, kivi, në mënyrë që të flini rehat./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.