Frika nga zjarret, ndërprerje masive të energjisë në Kaliforni

Rreth 800.000 shtëpi, biznese dhe vende të tjera në Kaliforninë e Veriut kanë mbetur pa energji elektrike, pasi kompania furizuese e ka ndërprerë, informon dritare.net.

Shkak i ndërprerjes është bërë frika nga zjarret.

LEXO DHE :  Ermal Mamaqi rikthehet në TvKlan

Një pjesë e madhe e zonës së San Franciskos, kanë mbetur pa energji, dhe kjo ka shkaktuar zemërin te banorët, informon dritare.net.

Komapnia ka njoftuar se ndërprerja mund të zgjasë disa ditë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.