Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Tifozët italianë të mrekullueshëm: Jemi pranë popullit shqiptar!

Foto/ Tifozët italianë të mrekullueshëm: Jemi pranë

Solidarizimi i njerëzve në mbarë botën ka qenë masiv pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri.

Ditën e sotme tifozët Italian janë solidarizuar, pas atyre spanjollë të një dite më parë.

Në takimin e orës 18:00 mes Xhenoas dhe Torinos, tifozët vendas shpalosën një banderolë ku shkruhej: “Pranë popullit shqiptar”.

Nje tjetër banderolë është hapur në takimin e serisë B, mes Krotones dhe Çitadelas./ I.M-Dritare.net