Foto/ Tifozët italianë të mrekullueshëm: Jemi pranë popullit shqiptar!

Solidarizimi i njerëzve në mbarë botën ka qenë masiv pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri.

Ditën e sotme tifozët Italian janë solidarizuar, pas atyre spanjollë të një dite më parë.

Në takimin e orës 18:00 mes Xhenoas dhe Torinos, tifozët vendas shpalosën një banderolë ku shkruhej: “Pranë popullit shqiptar”.

LEXO DHE :  Aksident në Laç, tre të plagosur

Nje tjetër banderolë është hapur në takimin e serisë B, mes Krotones dhe Çitadelas./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.