Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Ja veshjet më yll, në Festivalin e Kanës!

Foto/ Ja veshjet më yll, në Festivalin e Kanës!

Për 10 ditë yjet botërorë të filmit dhe jo vetëm do të parakalojnë në tapetin e kuq, në Kanë me rastin e Festivalit të 72-të të Filmit. Ky festival mbahet për ekspozimin e veshjeve shumë të shtrenjta të vipave, (sidomos Bella Hadid). Ndërkohë, Bill Murray ka zgjedhur të veshë atlete dhe një këmishë portokalli me mëngë të shkurtra.

Personazhe të shumë si Selena Gomez, Hailey Baldwin, Meyrem Uzerli, Elton John, Sara Sampaio, Priyanka Chopra, Eva Longoria dhe shumë të tjerë parakaluan për të disatën herë në tapetin e kuq të Kanës.

Dritare.net ka sjellë për ju, në galerinë më poshtë, veshjet më mahnitëse të vipave, në Festivalin e Kanës./K.C/dritare.net