Foto/ Brenda Wuhan, qytetit kinez të izoluar ku nisi virusi

 

Virusi kinez po shqetëson botën, ndërsa deri tani ka vrarë 27 persona.

Virusi nisi në qytetin kunez, Wuhan, ndërsa është shpërndarë edhe në qytetet e tjera por raste janë raportuar edhe në SHBA.

Wuhan, është qyteti ku ky virus u raportua për herë të parë, në një treg ushqimor.

LEXO DHE :  Dyfishohet numri i rasteve të reja të koronavirusit në Korenë e Jugut

Por çfarë po ndodh brenda qytetit që tanimë është izoluar?

Reuters, sjell foto brenda këtij qytetit, që aktualisht e gjithë bota i ka sytë nga ai./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.