Exit Pollot në Francë/ Macron dhe Le Pen fitojnë në raundin e parë të zgjedhjeve

Kanë dalur exit pollot e para për zgjedhjet presidenciale në Francë.

BBC raporton se në raundin e parë të zgjedhjeve kanë dalë fituese Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen, shkruan dritare.net.

Macron ka fituar me 23.7%,ndërsa Le Pen 21.7% shkruan televizioni Francez, raporton  dritare.net.

LEXO DHE :  Kryemadhi: Unë nuk kam frikë zgjedhjet, Rama rrëzohet me votë

Macron dhe Le Pen do të përballen në balotazh me datën 7 maj./ dritare.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.