Erdogan i vendosur: Turqia kurrë nuk do të deklarojë armëpushim

 

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka hedhur poshtë thirrjet e SHBA-ve, për  armëpushim në veri të Sirisë. Ai u shpreh se nuk shqetësohet aspak nga sanksionet e vendosura nga amerikanët, apo përparimin e forcave siriane të mbështetura nga Rusia.

“Ne nuk do të ulemi bashke më organizatat terroriste. Por jemi të vendosur, Turqia nuk do të shpallë armëpushim”, u shpreh presidenti turk gjatë një takimi me gazetarët në aeroplanin e tij, pas vizitës në Azerbajxhan.

LEXO DHE :  Kursi i këmbimit valutor, datë 11 nëntor 2019

Komentet e tij vijnë  pas paralajmërimit të Rusisë, se nuk do të lejojë që të ketë përleshje mes forcave turke dhe atyre siriane./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.