Era/ Ministria e Mbrojtjes thirrje qytetarëve të Tiranës: Shmangni qëndrimet pranë objekteve të rrezikshme!

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me erën e pazakontë që ka kapluar vendin duke bërë thirrrje qytetarëve që të shmangin qëndrimet në afërsi pallateve, godinave të larta, pemëve dhe objekteve të rrezikshme.
Njoftimi:
Ministria e Mbrojtjes, përmes Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, nisur nga situata e pazakontë e erës së fortë gjatë orëve të fundit në disa qarqe të vendit, i bën thirrje qytetarëve, të shmangin qëndrimet në afersi të pallateve, godinave të larta, pemëve dhe objekteve të rrezikshme. Rënia e sendeve dhe objekteve të ndryshme për shkak të erës përherë e më të fortë, mund të bëhen shkak për aksidente.
Ndërkohë, Ministrja Xhacka përmes AKMC është në komunikim të vazhdueshëm me shtabet e emergjencave në të gjitha prefekturat, për të ndjekur orë pas orë situatën e vështirë të motit të shkaktuar nga erërat dhe bora në disa qarqe. Sipas informacioneve paraprake të deritanishme situata është nën kontroll dhe nuk raportohen probleme./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Shifrat e frikshme, ja sa paguhen vipat për një postim në instagram!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.