Emrat/ Përjashtohet Hajdarmataj dhe Prela, ja kush janë 15 kandidatët për SPAK!

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka përzgjedhur 15 emrat kandidatë që do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e SPAK. Ata janë prokurorët:  Altin Dumani, Anton Martini, Elisabeta Imeraj, Arben Kraja, Doloreza Musabelliu, Klodian Braho, Enkeleda Millonaj, Manjola Kajana, Edvin Kondili, Ened Nakuçi, Elida Kaçkini, Ndini Tavani, Behar Dibra, Anita Jella dhe Besnik Muçi.

LEXO DHE :  Elisa Spiropali: Zoti e ndihmoftë Ilir Metën, se presidentin se ndihmon dot më askush

KLP ka përjashtuar nga gara emra të njohur të drejtësisë shqiptare, si: drejtuesja aktuale e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, ish-kreun e kësaj prokurorie, Besim Hajdarmataj dhe prokurorët e dosjes së ish-ministrit Tahiri, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.