Edi Reja: Ja si do të luajë Shqipëria!

Armand Duka ka prezantuar zyrtarisht këtë të mërkurë trajnerin e ri të Kombëtares Shqiptare, Edi Rejan. Gjatë konferencës së përbashkët, Reja ka thënë se, e njeh mirë skuadrën, teksa i ka të qarta idetë sesi do të luajë ekipi kuqezi.

“Në bazë të rivalëve dhe ecurisë së ndeshjeve mund të ndryshosh. Kam folur edhe me De Biazin në lidhje me këtë çështje. Me Xhanin njihem përpara se ai të drejtonte Shqipërinë.

Kontrata ime është deri në nëntor. Të mbarojmë këtë fazë të parë dhe më pas të shohim se si do të vazhdojmë. Unë firmos zakonisht kontrata njëvjeçare, sepse janë rezultatin që vendosin. Kisha mundësi të punoja në Itali, por kisha dëshirë të drejtoja një kombëtare dhe ja ku erdhi rasti të drejtoj Shqipërinë. Dua të përshëndes Panuçin për punën që ka bërë, më vjen keq që u largua. Duka më telefonoi pas shkarkimit të Panuçit dhe jam krenar për këtë ofertë.”,- tha Reja./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Pse mbretëresha Elizabeth nuk e vë kurorën në fjalimet e saj!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.