Vrasja e gazetares/ Kryeministri i Maltës do të dorëhiqet në janar

Kryeministri maltez, Joseph Muscat ka njoftuar se do të japë dorëheqjen në fillim të janarit për shkak të krizës së krijuar, nga vrasja e gazetares Daphne Caruana Galizia, informon dritare.net. Demonstruesit kanë kërkuar dorëheqjen e tij të menjëhershme në lidhje me hetimin për vdekjen e saj.

Ajo u vra nga një bombë në vitin 2017, ndërsa hetoi korrupsionin midis biznesit dhe elitës politike të Maltës, informon dritare.net.

LEXO DHE :  Shikoni fotot më të fuqishme të të gjitha kohërave!

“E gjithë përgjegjësia që unë kam pasur mbi supe me siguri nuk krahasohet me dhimbjen që familja e viktimës po duron,” shtoi ai.
Kryeministri Muscat tha se Maltës, i duhet të nisë një kapitull të ri, ndaj ai duhet të jetë i pari që duhet të veprojë, informon dritare.net./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.