Doni të bashkoheni me partnerin në SHBA? Ja këshillat e Ambasadës!

Ambasada Amerikane në vendin tonë, përmes një postimi në facebook, ka këshilluar të gjithë shqiptarët që kanë një partner në Shtetet e Bashkuara, se nëse duan të bashkohen me të ekziston një mundësi shumë e madhe për këtë.

Sipas saj për çiftet e fejuara koha është më e shpejtë por ka më shumë procedura pasi të hyhet në SHBA. Ndërkohë që për çiftet e martuara koha është 18 muaj.

“🇦🇱️ | Ka shumë mundësi për ju që të ribashkoheni me partnerin tuaj në Amerikë. Zgjidhni se cila nga to është më e mira për ju. Nëse keni paqartësi, më pyesni. #PyetAnen
Vizë fejese apo martese? Viza e fejesës është më e shpejtë, por ka më shumë procedura pasi ju të hyni në SHBA.
Për çiftet e fejuara koha e përafërt e udhëtimit 9 muaj.
Për çiftet e martuara koha e përafërt e udhëtimit 18 muaj”, shkruan ambasada e SHBA./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Rama dekoron ambasadorin e Izraelit: Privilegj madhor që ju ndihmuam në këto ditë të hidhura

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.