Temperaturat -6° Celsius, situatë e vështirë pas tërmetit në Turqi

Turqia lindore, mbrëmjen e sotme, u godit nga një tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 i shkallës rihter. Ndërkohë që forcat e kërkim-shpëtimit vijojnë punën për nxjerrjen e njerëzve nga rrënojat, ministria e Brendshme ka raportuar se numri i viktimave deri më tani është katër, ndërsa të plagosur 84.

LEXO DHE :  Pyetja për të cilën Meta nuk ka përgjigje

Situata është e rënduar pasi njerëzit kanë dalë nga shtëpitë. Ata ndodhen në rrugë mes gjendjes së ankthit dhe panikut. Përveç kësaj, temperatuart janë -6 gradë celsius./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.