Digjen tre makina në zonën e Astirit, banorët në panik

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë, në zonën e Astirit dhe Yzberishtit. Mësohet se janë djegur tre makina në parkingun e një pallati. Nga hetimet paraprake, dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme.

Flakët e zjarrit janë ngjitur në pallat nga tubat e ajrimit, duke shkaktuar panik te banorët.

LEXO DHE :  Robert Berisha këngë për dashnoret: Janë në modë, të gjithë shqiptarët e kanë ndonjë!

Menjëherë ka ndërhyrë zjarrfikësja për shuarjen e zjarrit dhe largimin e tymit. Për këtë ngjarje është bërë evakuuimi i banorëve të disa apartamenteve, të cilët rrezikonin të asfiksoheshin.

Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e ngjarjes./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.