Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Rudinës

Dash Shehi: '97 mund të përsëritet në forma të tjera

Dash Shehi: '97 mund të përsëritet në forma të

I ftuar në "Dritare me Rudinën" në News 24, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka thënë se, 1997-ta nuk mund të kthehet, por mund të përsëritet në forma të tjera.

 “1997 nuk besoj se do të ndodhë. Larg qoftë që të ndodhë më ajo që ka ndodhur në vitin 1997. Por unë besoj se mund të përsëritet një 1997 e 2019-s, pra në forma të tjera.

Mund të ndodhë sepse shqiptarët janë të rebeluar ndaj kësaj qeverie, ndaj asaj që bën kjo qeveri. Kjo qeveria grabit çdo gjë që ka Shqipëria. Rama grabit, duke na thënë se ka 1 milionë vota dhe mund të bëjë gjithçka. Ky po rri në pushtet dhe po rri në pushtet gjatë si Enver Hoxha dikur.",- tha Shehi./K.C/dritare.net