Dakord me Ramën, por paniku që përhap media nuk ka vrarë njeri

Nga Edmond Arizaj

Jam dakort me Edi Ramen kur u hakerrehet mediave (jo te gjitha ne fakt) per perhapjen e panikut.

Jam dakort jo vetem per kercenimin, por edhe marrje masash pa paralajmerim karshi atyre qe perhapin panik.

Vetem se fatmiresisht, megjithe malinjitetin e shume mediave dhe prapamendimit ne publikimet e tyre, paniku mediatik nuk ka shkaktuar asnje viktime.

Asnje.

Por ama paaftesia, apo pamundesia e emergjencave civile shqiptare, mund te kete gisht ne vdekjen e nje numri te madh personash ne vilen kater kateshe, e cila ndenji disa ore e anuar pergjysme me njerezit brenda, derisa ra perfundimisht ne syte e emergjencave shqiptare qe shihnin pa bere asnje veprim.

LEXO DHE :  Rama në Turqi: Katastrofa dua të kthehet në frymëzim, kemi nevojë për ju

Kryeministri duhet t’i hakerrehet dikujt per kete.

Nuk ishte paniku i mediave ai qe vrau ne Thumane, madje nuk ishte as fatkeqesi e termetit.

Ishte papergjegjshmeri e pushtetit qe s’mori asnje mase pas termetit te shtatorit, dhe pushteti qe pas qershorit ka vetem nje ngjyre.

Kujt i eshte hakerryer kryeministri per kete?

Dhe minimumi per keto dy raste, te ndjekura me sy nga shumica, nuk ka nevoje per hetime nga prokuroria.

Te pakten per hakerrimen e kryeministrit.

Media ka kusuret e saj, por nuk me duket se jane “akullore” strukturat qe varen nga kryeministri./Marrë nga Facebook-u i autorit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.