Cilësitë e fshehura të shenjave astrologjike

Nëse tiparet e karakterit të çdo shenje astrologjike janë përgjithësisht të njohura, ka edhe disa cilësi që në fakt jo të gjithë i dinë. Zbulojini!

Dashi. Personat e kësaj shenje nuk kanë frikë të ecin përpara dhe madje të ndërmarrin iniciativa. Jo më kot ata quhen luftarakë.

Demi. Personat e kësaj shenje dinë të vendosin kontakte fizike me të tjerët dhe janë shumë të ngrohtë.

Binjakët. Personat e kësaj shenje janë mjaft interesantë, kureshtarë për gjithçka dhe të dhënë pas gjërave që duan.

Gaforrja. Personat e kësaj shenje janë të qetë dhe nuk acarohen shpejt.

Luani. Personat e kësaj shenje kanë shumë forcë dhe për këtë adhurohen nga të gjithë.

Virgjëresha. Personat e kësaj shenje janë serioz e të përqendruar në çdo moment.

Peshorja. Personat e kësaj shenje janë dëgjues shumë të mirë. Diplomatë dhe socialë, tek ta mund të mbështetesh gjithmonë.

LEXO DHE :  Ja si do të jetë moti deri në fund të muajit!

Akrepi. Personat e kësaj shenje kanë shumë humor edhe pse në fakt nuk është gjëja e parë që bie në sy kur i takon.

Shigjetari. Personat e kësaj shenje janë shoqërues shumë të mirë në një rrugëtim. Shprehja e tyre e preferuar është: “Të qëndrosh do të thotë të ekzistosh e të udhëtosh do të thotë të jetosh”.

Bricjapi. Personat e kësaj shenje dinë t’i ruajnë mirë sekretet dhe kokëfortë në këtë pikë.

Ujori. Personat e kësaj shenje janë këshillues shumë të mirë. Ata kanë përherë ide të mira dhe një anë altruiste.

Peshqit. Personat e kësaj shenje janë gjithmonë gati për të dhënë mbështetje. Ata janë edhe mikpritës dhe empatikë. Nga ana tjetër ata janë përherë të sjellshëm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.