Chelsea barazon ndaj Burnleyt, bëhet e vështirë rruga për Champions

Chelsea ka arritur vetëm të barazojë në ndeshjen ndaj Burnleyt.

Takimi është mbyllur me rezultatin 2-2, ndërsa tanimë vështirësohet rruga drejt champions League.

Në sfidën e zhvilluar në ‘Stamford Bridge”, gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, kur miqtë befasuan skuadrën e Sarrit me gol që në minutën e 8′, me anë të Hendrick.

LEXO DHE :  Gazmend Bardhi: Të mos nxitohemi duke e quajtur kriminel Henri Ҫilin

Reagimi i Chelseas ishte i menjëhershëm, pasi në minutat 12′ dhe 14’ ishin Hazard dhe Higuain që përmbysën avantazhin e Burnleyt.

Në  minutën e 24-t Barnes riktheu barazimin, duke çuar shifrat në 2-2, rezultat që mbeti i pandryshuar deri në përfundim të takimit./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.