Na ndiqni edhe në

Ora e Gallatës

Çfarë deklaruan disa politikanë minoritarë

Çfarë deklaruan disa politikanë minoritarë
Dhule: Ne si pjesa helenike e opozitës konstruktive që jemi zgjedhur edhe me votat e çamëve të Vlorës, jëmi në pritje që hetimet të dalin në përfundim të dinamikës së vrasjes ku natyrisht do dali në pah se viktima po qëllonte në ajër. Po, po. Qëllonte në ajër siç qëlloni edhe ju shqiptarët nëpër dasma, por me ne grekët keni inat dhe na çoni në burg.

Bolano: Policia shqiptare u tregua tamam shqiptare. Kot  thoni që jeni mikpritës. Ça i kushtonte të bënin pak muhabet, ë?! Apo të pinin nga një birrë?! Pastaj Kostandinit i mbushej mendja dhe ikte në Greqi, dhe secili në punë të tij

Nerenx Portokali: Ne si minoritet i Himarës, bashkohemi shpirtërisht me vëllezërit tanë dhe dënojmë me forcë dhunën e ushtruar nga turqit e RENEA-s. Ki gjak do të mbetet në duart e apostazit Rama se ki malaka, domethënë legeni,  e ka tradhëtuar orthodhoksinë dhe është lidhur me Erdoganin për të prishur oborrin e Jajasë, domethënë gjyshes time, në Himarë. Do vijë ditë që ta marr edhe unë armën në dorë dhe do ta bëj ndonjë çmënduri, po ja dhe pak sa të nxehem tamam.

Varka: Ça bëhet kështu vre gamisu, domethënë e morri dreqi. Shkon tjetri dhe do të luajë luftash me policinë dhe këta nuk e hanë shakanë fare. Po pse more pushti, domethënë legena, nuk guxon tjetri të bëjë shaka. Se kjo vjen ngaqë ju allvanosët jeni njerëz të egër dhe pa civilizuar. Nuk e hani fare shakanë. Skata

Basha:  Ça ka ndodhur se isha duke numëruar oligarkët. Kanë vrarë një grek. Mos u mërzzisni. Nuk po mërzitem unë në opozitë, pse të mërziteni ju që ngroheni në diell. Shumë shpejt vala popullore do ta çlirojë Shqipërinë nga bandat kriminale dhe me këtë rast edhe populli grek do ketë mundësi të shijojë lirinë e vërtetë./dritare.net