Brexit/ Jep dorëheqje kreu i parlamentit në Britaninë e Madhe

Kryetari i parlamentit të Britanisë John Bercow, ka dhënë dorëheqje me një fjalim emocionues para deputetëve.

Bercow ka thënë se do të japë dorëheqje nga posti në rast të zgjedhjeve të parakohshme ose më 31 tetor.

Ai ka thënë se në rast zgjedhjesh të parakohshme do të japë dorëheqje më herët, ndërsa me 31 tetor do të jetë dita e tij e fundit në krye të parlamentit.

LEXO DHE :  Grabitet gjatë natës kisha e Shën Thanasit, në Korçë

Gjatë javëve të fundit ai është kritikuar nga përkrahësit e Brexit se po ua mundëson deputetëve që të kundërshtojnë largimin nga BE-ja pa marrëveshje./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.