Biznesmeni shqiptar i grimuar në emision: Ja pse e bëra!

Elton Ilirjani është biznesmen shqiptar, i cili ka pranuar prirjet e tij homoseksuale para disa vitesh.

Ai ka qenë i ftuar pasditen e kësaj të mërkure në emisionin “Rudina” ndërsa, është shfaqur i grimuar.

Ai ka thënë se vendosi që të shfaqej si një vajzë në mbrojtje të të drejtave të transgjinorëve, por që në përditshmëri nuk qëndron i tillë.

LEXO DHE :  Spiropali: Edhe Nard Ndoka e Dash Shehi mund ta bënin protestën që do të bëjë Ilir Meta!

‘Punëdhënësit nuk duhet të diskriminojnë punëmarrësit për veshjen e tyre. Në Shqipëri ka diskriminim ekstrem ndaj personave transgjinor’, tha biznesmeni.

Ilirjani, edhe pse është pjesë e komuniteti LGBTI, ka dalë hapur kundër organizatave që kërojnë legalizimin e martesave Gay, pasi ai thotë që është pro familjes tradicionale dhe kundër martesave të së njëjtës gjini./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.