Basha: Shqipëria dhe Koreja e Veriut, të vetmet vende në planet që nuk kanë investime

Lulzim Basha ka vijaur akuzat nga kundërshtarit ë tij politik, Edi Rama. Sot me anë të një video të publikuar në facebook-un e tij, kreu demokrat ka thënë se raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. Prej 6 vitesh, thotë Basha, hajduti psikik nuk ka sjellë asnjë  investim të huaj në Shqipëri dhe e krahason vendin me Korenë e Veriut. Ja postimi i plotë:

“Të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. Ai vjedh Shqipërinë me një bandë oligarkësh grabitqarë dhe pastron paratë e drogës dhe krimit.

Për të mbrojtur bandën e tij, Edi Rama përzuri investitorët e huaj dhe i zëvendësoi me klientët e tij. Të gjitha investimet perëndimore po largohen nga Shqipëria.

Asnjë investim të huaj nuk ka sjellë Hajduti Psiqik në Shqipëri në 6 vjet. Shqipëria dhe Koreja e Veriut janë të vetmet vende në planet, pa asnjë investim të ri të huaj në 6 vitet e fundit.

Pa investime të huaja nuk ka zhvillim ekonomik, nuk ka vende të reja pune, nuk ka mirëqenie. Investimet e huaja janë të domosdoshme për çdo vend. Me Edi Ramën nuk ka investime, nuk ka zhvillim, nuk ka punësim, por vetëm grabitje, vjedhje, varfëri dhe papunësi.

Që të zhvillojmë ekonominë dhe të marrim investime, duhet të largojmë hajdutin psiqik dhe bandën e tij”, shkruan Basha./L.F-dritare.net 

LEXO DHE :  Foto/ Pas një jave në spital operohet 64-vjeçarja që aksidentoi Ilda Bejleri, ja gjendja e saj!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.