Basha: Për Valdrin Pjetrin, Rama e provokoi Shkodrën me një 2 prill të dytë

Ndërsa kryeministri Rama u shpreh një ditë më parë se, Partia Socialiste dhe Valdrin Pjetri i ndanë rrugët, deri sa të zbardhet e vërteta e dënimit të tij në Itali, ka reaguar edhe kryeopozitari, Lulzim Basha. Përmes një deklarate për mediet, Basha shprehet se, kryeministri e dinte shumë mirë kush ishte Valdrin Pjetri, që ai e kandidoi për kryetar bashkie në Shkoder më 30 qershor. Por sipas Bashës, i duhej për të garantuar trafikun e drogës dhe qenieve njerëzore ne rrugët që kalojnë përmes Shkodrës. Kreu i PD-së tha gjithashtu se, për Pjetrin, Rama gati sa nuk e çoi Shkodrën në një 2 prill të dytë.

“Sot befas kanë zbuluar se Valdrini nuk qenka më i denje per Shkodren. Propaganda e Ramës po përpiqet ta trajtojë si problem individual. I padenjë për Shkodrën e Shqipërinë eshtë Rama. Ai që po përpiqet tja hedhë Shkodrës e gjithë Shqirërisë është Rama.

Valdrinin e coi në Shkodër Rama, duke e ditur mirë se kush ishte ai dhe vëllai i tij me të cilët bashkarisht inaguruan hotelin e drogës në Tiranë, me qëllim të garantonte grafikun e drogës dhe qënieve njerëzore në rrugët që kalon përmes Shkodrës mbështetur përmes klaneve mafioze.

Për Valdrinin Rama ishte i gatshëm ta conte Shkodren në përplasje civile, Rama e provokoi Shkodrën me një 2 prill të dytë.

E dinte mirë kush ishte Vladrini por i duhej në Shkodër sic jua tha mer zë e figurë pak javë më parë si kryetar bashkie e si kryetari politik. Kjo i dështoi dhe e tani po përpiqet me shpejtësi të lajë duart.

Në të vërtetë Valdrin Pjetri do të ishte relativisht i parëndësishëm nëse e verteta do të ishte si thotë Rama dhe mercenarët e tij, por e vëretat ështeë ndryshe”.,- tha Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Kjo fotografe ruse provon përrallat janë reale!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.