Basha i përgjigjet Ramës me të njëjtën mënyrë me fotot e liderve të BE për negociatat

Kryeministri Edi Rama, ditën  sotme ka publikuar 3 statuse ku krahason deklaratat e kreut të PD, Lulzim Basha në lidhje me arsyen e mosçeljes së negociatave me ato të  Angela Merkel, Donald Tust e Giusepe Contes.

Por, edhe kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar fotot e liderve të BE, teksa flasin për negociatat, ndërsa shprehet se: Ne mbështesim 100% qëndrimet e liderëve të BE. Shqipëria e meriton hapjen e negociatave. Shqipëria meriton më të mirën. Për fat të keq ka një njeri që e pengon këtë rrugë. Ata duan ta pranojnë Shqipërinë, por në mënyrë të përsëritur ata refuzojnë Ramën./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Intervista/ Rama për revistën prestigjoze italiane: Ja përse Shqipëria mund të ndihmojë Italinë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.