Basha i përgjigjet Ramës: Fshihesh pas propagandës, por të gjithë e shohin të vërtetën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministri Edi Rama, po me citime të deklaratave të zyrtarëve europianë.

Basha ka publikuar deklaratën e kancelares Merkel e cila thotë se Shqipëria nuk e ka bindur se ka bërë progres. Gjithashtu Basha ka cituar presidentin francez Emmanule Macon, kryeministrin e Holandës, Mark Rutte dhe ministren e Çështjeve Europiane, Tytti Tuppurainen.

“Megjithë lojërat e Ramës për tu fshehur pas propagandës, të gjithë e shohin me sy të vërtetën. Ai dështoi të na afrojë me Europën, siç dështoi të përmirësojë ekonominë dhe të luftojë korrupsionin.

Shqipëria e meriton hapjen e negociatave. Shqiptarët meritojnë më të mirën. Për fat të keq ka një njeri që e pengon këtë rrugë. Europa e refuzoi, tani është koha ta refuzojnë shqiptarët”, shkruan Basha./E.B-dritare.net

Megjithë lojërat e Ramës për tu fshehur pas propagandës, të gjithë e shohin me sy të vërtetën. Ai dështoi të na afrojë…

Gepostet von Lulzim Basha am Dienstag, 22. Oktober 2019

LEXO DHE :  Historia e nazistëve britanikë dhe fundi i hidhur

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.