Basha fton shqiptarët në protestë: Të tregojmë vendosmërinë për liri

Të shtunën në orën 19:00 do të nisë protesta e opozitës. Ndërkohë, lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një videoje në Facebook ka ftuar shqiptarët t’i bashkohen protestës.

“Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Evropa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEuropa”,- shkruan Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ja si e komentojnë spanjollët sulmin e turistëve në Shqipëri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.