Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Babalja/ Salianji në seancë gjyqësore, ish-deputetët e PD mblidhen te Krimet e Rënda

Babalja/ Salianji në seancë gjyqësore, ish-deputetët e PD

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji do të dalë sot në një seancë në Gjykatën e Tiranës, pasi akuzohet për kallëzim të rremë në lidhje me çështjen "Babalja".

Për t'i shprehur mbështetje, ish-deputetët e opozitës janë mbledhur te Gjykata dhe më vonë kanë hyrë në ambjentet e brendshme dhe mësohet se do të ndjekin nga afër senacën gjyqësore.

Kujtojmë se i burgosuri i vetëm për  këtë çështje është Fredi Alizoti, i cili akuzohet se është ai personi që ka imituar zërin e Agron Xhafës, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt.

Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi, akuzohen se kanë kryer kallëzim të rremë./E.B-dritare.net