Arian Çani: Dëshira e Ramës është që Shqipërinë ta menaxhojë Turqia

Gazetari Arian Çani, i ftuar ditën e sotme në emisionin “Studio e Hapur” në News24, bëri një deklaratë të fortë duke thënë se ka informacione, që dëshira e kësaj qeverie është që Shqipërinë ta menaxhojë Turqia.

“Kam informacione, që dëshira e kësaj qeverie është që Shqipërinë ta menaxhojë Turqia. Deri sa ne të zhvillohemi pak atëherë do ta marrë në dorë Europa. Bota nuk është vizatuar akoma, përderisa vjen një amerikan i administratës së vjetër, nuk ka ardhur një i administratës Trump. Pse nuk bënë paketë Yee, por risollën atë të McAllister,” tha Çani.

LEXO DHE :  Ardit Çuni mendon se pikët e Enedës për kolegët i ka vendosur Flori Mumajesi!

Teza e tij është kundërshtuar nga Ervin Iljazaj, drejtor i MAPO-s, duke thënë se një gjë e tillë as nuk duhet t’i shkojë në mendje, pasi është SHBA-ja ajo që merret me rajonin. “Po si të shkon në mendje kjo, është SHBA-ja që e ka marrë përsipër rajonin,” tha Iljazaj./BW/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.