Ambasada SHBA sqaron qëndrimin e saj për rrjetin 5G në Shqipëri: Disa gjëra nuk janë në shitje!

Rrjeti 5G që pritet të sjellë revolucion ka mbërritur dhe në Shqipëri, por disa artikuj të botuar ne mediet shqiptare kanë manipuluar qëndrimin e Ambasadës së SHBA në Tiranë, lidhur me këtë rrjet.

Ambasada Amerikanë, përmes një postimi në Facebok, ka reaguar duke thënë se, Shtetet e Bashkuara e mbështesin qasjen e matur dhe të përgjegjshme të Shqipërisë për rrjetin 5G.

Duke cituar të dërguarën me punë Leyla Moses-Ones, sqarojnë se disa gjëra ë Shqipëri thjesht nuk janë për shitje.

“Faktet kanë rëndësi. “Gazetaria” shkel e shko dhe çorientuese, që synon të shtrembërojë politikën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për rrjetin 5G, nuk e ndryshon të vërtetën. Faktet janë këto: Shtetet e Bashkuara e mbështesin qasjen e matur dhe të përgjegjshme të Shqipërisë për rrjetin 5G. E Ngarkuara me Punë, a.i. Leyla Moses-Ones e tha këtë javën e kaluar në Konferencën “Politika e Sh.B.A. në Ballkanin Perëndimor”: “Shqipëria tashmë po bën gjënë e duhur duke ushtruar vigjilencë në mbrojtje të rrjeteve të saj. Edhe një herë, disa gjëra në Shqipëri thjesht nuk janë për shitje”. Lexoni fjalën e saj të plotë këtu: https://bit.ly/2NPPë58 #GazetariCilesore”, shkruan Ambasada./E.B-dritare.net

🇦🇱️ | Faktet kanë rëndësi. “Gazetaria” shkel e shko dhe çorientuese, që synon të shtrembërojë politikën e Shteteve të…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Mittwoch, 6. November 2019

LEXO DHE :  Dhurata nga babagjyshi/Studentët surprizojnë fëmijët e prekur nga tërmeti në Bubq

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.