A e dini se kur është mosha kur femrat arrijnë kulmin e bukurisë?

Kemi menduar gjithmonë se mosha 20-vjeçare është periudha më e mirë e jetës, ajo ku ndihemi më të lirshëm, më të bukur dhe më të çmendur, gjë që i jep një shkëlqim pamjes sonë… por në fakt mund të jemi gabuar.

Sipas një studimi amerikan të Boston University School of Medicine, botuar në revistën shkencore “Jama Dermatology”, ekziston një moshë e saktë, kur femrat duken më të bukura dhe më në formë se kurrë: mosha 38-vjeçare. Për të arritur në këtë përfundim u analizuan disa femra të famshme të konsideruara si ikona bukurie sipas World’s Most Beautiful List, klasifikim i revistës ‘People’./D.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Manastirliu: Nuk kemi bërë maksimumin. Duhet të ndalim epideminë e dhunës ndaj grave!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.