Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

3 amerikanë humbin jetën, pas përplasjes së avionit që po shuante flakët në Australi

3 amerikanë humbin jetën, pas përplasjes së avionit që

Një avion amerikan i cili po luftonte me flakët e zjarrit në Australi, është përplasur, dhe për pasojë kanë humbur jetën 3 persona që ndodheshin në bord.

Zyrtarët kishin humbur kontaktin me aeroplanin pas orës 13:30, të enjten.

Avioni është përplasur me malet e larta me dëborë, në New South Wales, ndërsa shkaku nuk dihet ende. Viktimat ishin shtetas amerikanë./E.B-dritare.net