Zgjedhjet në Britani të Madhe/ Exit poll-et nxjerrin fituese partinë e Boris Johnson

Konservatorët janë vendosur të fitojnë një shumicë të përgjithshme në zgjedhje, sipas exit poll-eve.

Sipas sondazheve të fundit të realizuara nga qendrat e votimit në Mbretërinë e Bashkuar, Tories do të marrë 368 deputetë, 50 më shumë sesa në zgjedhjet e 2017-ës kur të llogariten të gjitha rezultatet, shkruan dritare.net.

Labour do të marrë 191, Lib Dems 13, Brexit asnjë dhe SNP 55. Partia e Gjelbër do të ketë ende një deputet dhe Plaid Cymru do të humbasë një vend nga tre, sugjeron sondazhi.

LEXO DHE :  Task Forcë për koronavirusin, Manastirliu: Masa për rritjen e survejancës, por Shqipëria mbetet me rrezikshmëri të ulët

Rezultatet e para të zgjedhjeve të përgjithshme do të vijnë para mesnatës, por rezultati final do të bëhet i ditur mesditën e së premtes./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.