Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Zbuloni filmin e preferuar të çdo shenje astrologjike

Zbuloni filmin e preferuar të çdo shenje astrologjike

Sipas karakterit dhe shenjës astrologjike, ja cili film ju përshtatet më shumë.

Dashi: The Untouchables. Fansa të mëdhenj të filmave me luftë dhe djem të këqij, personat e kësaj shenje adhurojnë të përjetojnë adrenalinë kur shohin një film.

Demi: Gladiator. Filmat historikë që kërkojë kohë dhe vëmendje për t’u parë janë ata më të pëlqyerit e personave të kësaj shenje.

Binjakët: The Sixth Sense. Personat e kësaj shenje preferojnë filma që i lënë gjithë kohës në pritje për atë që mund të ndodhë.

Gaforrja: The Addams Family. Të ndjeshëm duke qenë shenjë uji, gaforret preferojnë filmat me histori familjare.

Luani: Titanic. Për këta persona përshtaten filmat dramatikë me histori të veçanta.

Virgjëresha: Pulp Fiction. Sipas Dritare.net, personat e kësaj shenje kënaqen duke parë me kujdes edhe detajet më të vogla të filmave.

Peshorja: The Piano. Personave të kësaj shenje ju pëlqejnë filmat romantikë që të prekin zemrën.

Akrepi: Apparences. Frika duhet të jetë mbizotëruese në një film që ata të kenë dëshirë ta shohin. Drithërimat rimojnë me pasionin për akrepat.

Shigjetari: Braveheart. Filmat e përshtatshëm për t’u parë me miqtë janë të preferuarit e tyre.

Bricjapi: Modern Times. Ajo që ka rëndësi në një film, sipas personave të kësaj shenje, është aktori. Ai duhet të mahnitet nga talenti i tij.

Ujori: Matrix. Efekte speciale, ide të reja, personat e kësaj shenje adhurojnë gjithçka të veçantë.

Peshqit: Pretty Woman. Një komedi romantike përshtatet për këta persona të ndjeshëm e të mbushur me dashuri. Fundet e lumtur janë gjithashtu ata që i bëjnë të lumtur. /A.S-Dritare.net