Vlora Çitaku me Bezos: Ja çfarë thotë ajo!

Ambasadorja e  Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku është një ndër femrat më të suksesshme si dhe njihet për një nga politikanet më me stil. Çitaku përmes një postimi në llogarinë e saj zyrtare në Instagram ka publikuar para  pak orësh një foto me bosin e ‘Amazon’ Jeff Bezos.

 

Ambasadorja në komentin e saj krahas fotos me Bezos thekson se Amerika nuk është e veçantë vetëm për fuqitë e mëdha ushtarake që ka, por edhe për shkak të njerëzve me potencial inovativ si Bezos. Kjo është hera e dytë që Çitaku takohet me Bezos, dhe shprehet se është ndier mirë për faktin që bosi i Amazonës e mban mend kur ata ngritën dolli për Kosovën tre vite me parë.

Kënaqësi e veçantë ta takoj sërish Jeff Bezos. Amerika është e veçantë, jo vetëm pse është fuqia më e madhe ushtarake në botë, por edhe sepse në të, njerëz me potencial inovativ si Bezos mund të fillojnë nga zero, pa asgjë. Pa hile. Dhe të ndërtojnë të ardhmen. Amazonin e dua, sepse librat i ka bërë cool sërish 🙂 
U ndjeva mirë që Bezos e mbante mend Kosovën dhe dollinë time për vendin tim, të bërë para 3 vitesh kur rastisëm të ishim në të njejtën darkë. Do të angazhohem që zotin Bezos dhe fondacionin e tij ta sjellë në Kosovë.
Mbi të gjitha, pak ditë më parë, Bezos dha një shembull fantastik, duke denoncuar publikisht shantazhuesit e tij. Shembull që duhet ndjekur.
Amerika është e madhe!”-
shkruan Citaku./A.C/dritare.net

LEXO DHE :  Vëmendja kësaj here nuk i takon më Jonida Maliqit, por mamasë së saj

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.