Vijojnë citimet no coment Basha-Rama, këtë herë me Zaev

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, ka vijuar duke iu përgjigjur 3 postimeve njëri-pas tjetrit të kryeministrit Edi Rama në lidhje me negociatat.

Rama më herët kishte publikuar 3 foto ku liderët e Europës, thoshin se Franca u tregua e pamatur me vendimin për negociatat, ndërsa i krahasonte ato me deklaratat e Lulzim Bashës që thoshte se fajin e ka Rama.

Kreu i opozitës, këtë herë ka publikuar një fotot të kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev, dhe deklaratën e tij për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

LEXO DHE :  Konferenca me Ramën, Merkel: Shpresojmë që në mars Shqipërisë t'i çelen negociatat!

“organizimi i zgjedhjeve të drejta të parakohshme, zgjedhje, ku ju, qytetarët, do të sillni vendim dhe vertet për rrugën në të cilën do të vazhdojë vendi ynë.”-thotë Zaev, deklaratë të cilën e ka shpërndarë Basha./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.