Videoreportazh/ Festa e luleve, te Rapsodia, ku tjetër!

Festa e Luleve, “Traditë, Art dhe Gastronomi” është një nga nismat që shef Alfred Marku sjell për të shtatin vit radhazi në qytetin e Lezhës. Në qendër të kësaj feste ishin lulet dhe historitë. Risia e festës këtë vit ishte ndërthurja e historisë me ushqimin.  Zonjat e Mirditës, Kallmetit, Malësisë së Madhe dhe Zadrimës, të veshura me veshjet e tyre tradicionale, gatuan dhe ekspozuan ushqimin tipik të krahinave të tyre. Për më shumë shihni videon më poshte!/Realizoi: Daniel Muçaku dhe Kadrie Çako/ dritare.net

LEXO DHE :  70-vjeçari hidhet nga Ura e Ali Pashës, humb jetën

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.