Video/ Shtyhet çelja e negociatave, Vasili: Urime të marrit të Surrelit

Pas lajmit se negociatat për shqipërinë do të çelen në tetor ka reaguar edhe nënkryetari i LSI-së, Petrit Vacili, i cili thotë se shkaktari kryesor për shtyrjen e këtij vendimi është kryeministri Rama.

“Urime të marrit të Surrelit se nuk paska “çelur” negociatat!? Mirë që ky i marrë nuk ia hapi negociatat Shqipërisë, por duhet t’i kërkojmë ndjesë edhe Maqedonisë së Veriut që ia shtymë vendimin për në tetor”, shkruan Vasili, i cili thekson që me Ramën në krye nuk ka çelje negociatash as pas 10 vitesh.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit

“Urime të marrit të Surrelit se nuk paska “çelur” negociatat!? Mirë që ky i marrë nuk ia hapi negociatat Shqipërisë, por duhet t’i kërkojmë ndjesë edhe Maqedonisë së Veriut që ia shtymë vendimin për në tetor. Ky psikopati po nuk i thirri mendjes dhe këto pak ditë do t’u rikthejë edhe vizat shqiptarëve brenda 30 qershorit, se çelje negociatash me këtë të marrë nuk ka as pas 10 vjetësh. Edhe disa pyetje……për Mashtruesin Rama. Po shampanja që u hap vjet për hapjen imagjinare të negociatave ku vajti? Po dekoratat e ambasadoreve a do kthehen mbrapsht? Po për vandakun e gënjeshtrave a do kërkojë falje ky i marrë? Në qoftë se i ka harruar gënjeshtrat po ja kujtojmë me këtë VIDEO dhe ishalla nuk thotë edhe që nuk është ai”, Shkruan Vasili./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Tiranasit më të rinjtë e vendit/ Ja qarku me më të vjetrit!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.