Na ndiqni edhe në

Arkiv

Video/ Rama: Ja pse masat shtrënguese janë e vetmja rrugë për të shpëtuar jetë!

Video/ Rama: Ja pse masat shtrënguese janë e vetmja rrugë
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka publikuar një video në Facebook të indeksit të besimit të krijuar nga Universitet i Miçiganit, ku shfaqen rastet me koronavirus në të gjithë botën, të pasqyruara përmes grafikëve. Rama fton qytetarët që të shohin këtë video për të kuptuar se, pse strategjia e qeverisë për të luftuar koronavirusin është e vetmja rrugë për të shpëtuar jetë.

“SHIKOJENI NË 80 SEKONDA SE PSE STRATEGJIA JONË E LUFTËS ËSHTË E VETMJA RRUGË PËR TË SHPËTUAR JETË, E PËR TA “LODHUR” ARMIKUN DHE ÇFARË NDODH, PO TË DALIM RRUGËVE TRIMËRISHT, DUKE LIRUAR ZINXHIRIN E MASAVE TË FORTA SHTRËNGUESE VETJAKE, FAMILJARE, SHTETËRORE!”,- shkruan Rama/K.C/dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/239053467137537/