Na ndiqni edhe në

Arkiv

Ministrja Shahini: Nesër nisin leksionet online për provimet e maturantëve, ja lëndët dhe oraret!

Ministrja Shahini: Nesër nisin leksionet online për provimet e
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar sot se, nga nesër, ora 13:30-14:30  në RTSH do të transmetohen leksionet për provimet e maturanteve, në matematikë, kimi dhe biologji.

“Nga dita e nesërme, maturantët do të kenë mundësi të përgatiten me leksione të lëndëve kryesore nga televizioni dhe hapësira online e krijuar posaçërisht nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.  Duke filluar nga nesër, çdo ditë nga e hëna në të premten, ora 13:30-14:30, në programin RTSH Shkollë do të ketë një hapësirë të dedikuar vetëm për ju nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, me leksione të lëndëve matematikë, biologji dhe kimi, në RTSH-1. Në këtë mënyrë, maturantët nëpërmjet mësimit nga televizioni dhe online do të mund të shfrytëzojnë më së miri kohën e tyre gjatë qëndrimit në shtëpi”, shkruan ministrja Shahini.